Mikulášsky jazzový festival

pridané: 27.06.2017

Priestory našej školy ožijú v lete vďaka workshopom Mikulášskeho jazzového festivaluviac informácií

Záverečný koncert tanečného odboru v LM

pridané: 12.06.2016

Záverečný koncert nášho tanečného odboru v Liptovskom Mikuláši bol krásny, milý, no súčasne veľmi emotívny.viac informácií

MAĽOVANIE MANDÁL

pridané: 10.06.2016

špecifická akcia pod vedením Sarity Poliakovejviac informácií

Školská súťaž VODA OHEŇ

pridané: 27.05.2015

viac informácií

Maľovanie pieskom

pridané: 25.09.2014

Galéria RGB, Eva Aibazova, st.Peterburgviac informácií

Terapia objatím

pridané: 17.01.2013

Terapia objatímviac informácií

Pôrodnícka stolička

pridané: 17.01.2013

Pôrodnícka stoličkaviac informácií

Laktačné poradenstvo

pridané: 17.01.2013

Laktačné poradenstvoviac informácií

Dokument o našej škole

pridané: 14.01.2013

Dokument o našej školeviac informácií

Výtvarný odbor

Výtvarný odbor je záujmovým vyučovaním, v rámci ktorého deti skúmajú, popisujú prostredie a javy okolo seba prostredníctvom výtvarného umenia. Hlavným výchovno-vzdelávacím cieľom je viesť deti k celostnému uchopeniu sveta tak, aby sa nesústreďovali len na jeho vizuálnu stránku, ale vnímaním a pozorovaním, úvahou a premýšľaním spracovávať svoje aktuálne zážitky a vnemy.
V prvom ročníku sú žiaci stále v období detského výtvarného prejavu, kde je popis a forma spojená do jedného celku, estetické kvality práce nie sú dôležitým kritériom hodnotenia vlastnej práce. Práve toto sú prvky na ktorých stavia aj výučba: vlastný pohľad na vec, nekonformné stvárnenie reality, uvoľnenosť v prejave. Ďalej je snahou rozvíjať kreativitu, samostatnosť, individuálny pohľad na zvolený námet, postupné spoznávanie výtvarných techník, bez nutnosti dodržiavania štandardných postupov.
 

 

Obsahom výtvarnej tvorby u najmladších detí je spracovávanie im pochopiteľných námetov rozličnými spôsobmi – technikami. V prvom ročníku sa deti postupne oboznamujú zo základnými technikami a postupmi, pričom ale nie je bazírované na náležitom postupe. Detská kreativita je prvoradá. Tieto základy sa v nasledujúcich ročníkoch budú ďalej rozvíjať a budú sa k nim žiaci opakovane vracať. Techniky môžeme rozdeliť do nasledovných skupín:

  • kresba
  • maľba
  • grafika
  • dekoratívne činnosti a práca s materiálom
  • modelovanie a priestová tvorba

Vlastná tvorba Individuality žiaka so svojimi osobnostnými charakteristikami, skúsenosťami a zručnosťami je ťažiskom výchovno-vzdelávacieho procesu. Učiteľ individuálne pristupuje ku každému dieťaťu osobitne, s citom a rešpektom. Vyučovanie má vytvorený rámec - tj. opakovanú štruktúru, deti si zvykajú na rituály – čas kedy sa chystáme, rozprávame sa, rozmýšľame, tichučko pracujeme, upratujeme a podobne.
Vyučovanie je programovo pripravované v rámci stanovených tém a postupov, môže sa však prispôsobovať okamžitým požiadavkám


 

copyright © 2011 www.szuslh.sk, design by artlandia, develop by creative solution
logo-jessy_rgb.jpg
dancemaster-logo.jpg
logo.jpg
knl_zakladne_logo-page-001.jpg
logo.jpg
stklh.jpg
Súkromná základná umelecká škola, Hradná 340, 033 01 Liptovský Hrádok
IČO: 37811291, DIČ: 2021702353, GPS: N 49° 02' 26.96'', E 19° 43' 43.86''